Hakkımızda

insanvekainat.net” sitesi sadece bilim ve teknoloji kapsamlı içeriklerin sunulduğu tematik bir portaldır. Haber ve makaleleriyle gönüllü katılımcımız olan profesyonel ve amatör bilimseverlerin yanısıra dünyadaki yeni gelişmelere meraklı gençlerin destekleriyle oluşan bir platformdur.

Ana akım medya organlarınca dayatılan bunaltıcı gündemlere karşı keşfetmeye, öğrenmeye meraklı bilimseverlerin buluştuğu “ilk adres” olabilmek bizim için heyecan verici bir hedef.

Sitede, her türlü siyasi ve ticari çıkardan uzak, bilimsel gelişmelere meraklı izleyiciler için güncel gelişmelere yönelik sıcak haber linklerinin yanısıra idealist akademisyenlere ait özel yazılar, sohbetler ve paylaşımları birarada sunma misyonuyla işe koyulduk.

Bağımsız bilim dergiciliğinde (1985 yılından beri) uzun yılların getirdiği deneyimden aldığımız birikimle iddialıyız. Yeni nesil bilim ve teknoloji e-dergisi insanvekainat.net olarak sıradan flaş içerikler değil, BİLİM VE TEKNOLOJİ bilincinin yaygınlaşmasına katkıda bulunacak nitelikli yazılar sunmaya çalışıyoruz. Derlemeler ve söyleşiler yoluyla rating kaygısı taşımadan bilimsel gelişmelere odaklanıyoruz. Dünyada birçok başarılı örneği görülen “yavaş gazetecilik” akımının “bilim ve teknoloji” kategorisinde ülkemizin en başarılı temsilcisi olmak için çalışmaktayız.

Ne yazık ki; kendini, evreni, varoluşu okuma, gözlemleyip keşfetme, araştırma-geliştirme ve yorumlayıp yazma gibi faaliyetler, ülkemizde çok düşük düzeyde. Amacımız, işte bu noktada toplumsal bir hizmetin filizlenip boy vermesine imkân sağlamak.

Bilginin yayılmasında çağdaş ve en yaygın bir araç olan “interaktif” zeminden yararlanarak bilhassa “pozitivist ve sekülerlikten uzak” kalabilmeyi başarabilmiş bilim insanlarımızı, araştırmacı yazarlarımızı, genç yazar adaylarımızı arıyoruz.

Hepimizin aynı bölünmez bütünü oluşturan parçalar olduğu düşüncesindeyiz. Hedefimiz; düşünen, okuyan, yazan  “erdemli bir toplum” idealine bir nebze de olsun katkı sunmak, kaliteli Türkçe içerik oluşturmak adına gayret göstererek, Türk internet mecrasına katkıda bulunmaktır.

Gelişmek için paylaşımın değerinin farkındayız. Paylaşılan ve üzerinde düşünülen, tartışılan konuların “ucu kapalı” peşin hükümler olarak değil de tarafsız araştırmalar şeklinde ele alındığında bilim ve teknolojide insanlığı çok daha ileri bir düzeye eriştireceğine eminiz.

El ele vererek kendimizi geliştirebilir ve içimizdeki tefekkür kapılarını aralayabiliriz. Ve böylece asırlar önce yitirdiğimiz değerleri yeniden keşfedebileceğimize inanıyoruz.

KÜNYE